Wspólna sprawa, czyli jak dbamy o środowisko z Tefal

gru 07, 2022

Troska o środowisko to nasza wspólna sprawa, dlatego powinniśmy zaszczepiać ją w innych. W biznesie – zarówno przez edukację, jak i realne działania. Dlatego od kilku lat realizujemy z naszym klientem Tefal projekty CSR.

Nie wiecie, gdzie wyrzucać elektrośmieci? No to możecie sprawdzić na Segreguj na 5 albo po prostu przynieść je do sklepów Tefal. Od 2020 wspieramy w nich zbiórkę elektroodpadów w ramach kampanii #SkuteczniePosprzatane. Jak skłonić kogoś do przytargania starej mikrofalówki do sklepu, skoro można wyrzucić ją pod osłoną nocy do “zmieszanych”? A no oczywiście gratisem, dlatego Tefal rozdaje vouchery na nowe zakupy za każdego oddanego elektrośmiecia. Oddajesz stare, dostajesz nowe – takie to proste. I jakie skuteczne.

Oczywiście wiecie, że mikrofalówki do zmieszanych wrzucać nie można. To dzięki edukacji, która od zawsze jest kluczem do prowadzenia projektów odpowiedzialnych społecznie. Tefal od wielu lat edukuje jak żyć i gotować zgodnie z zasadami zero waste. W 2022 roku wspólnie wyprodukowaliśmy podcast “Tefal Talks: Do usłyszenia, do zjedzenia”, prowadzony przez dziennikarkę kulinarną Basię Starecką. Poruszyliśmy w nim, między innymi, takie tematy jak to, czy ekologia w kuchni w ogóle się opłaca w czasach inflacji oraz jak dostosować nasze myślenie o jedzeniu do warunków klimatycznych. Warto posłuchać!

A co robimy po pracy? Czasem, razem z naszymi przyjaciółmi z Tefal, posprzątamy jakiś las. I do takiej aktywności Was również zachęcamy! Możecie sprzątać na własną rękę lub np. w ramach eko platformy Planet Heroes. Tefal w 2021 roku przekazał jej aż 80 tys. zł, co przełożyło się na zebranie aż 170 tys. kg śmieci! Czytaj więcej tutaj.

Autorka: Aleksandra Danielewicz

czesc@nieagencja.pl