Miasto Stołeczne Warszawa

Rozwiązany problem segregacji śmieci

Jednym z problemów segregacji odpadów jest niewiedza, do których koszy je wrzucać. Ten problem rozwiązała wyszukiwarka Segreguj na 5. Mieszkańcy mogą zarówno wyszukiwać, jak i zgłaszać nowe odpady, co jest spójne ze strategią angażowania mieszkańców wdrożoną przez miasto Warszawa.

Każdy wyrzuca śmieci. Ale też każdy tego nie lubi i ma na ten temat tysiąc opinii -  że nie ma co segregować, bo wszystko idzie do jednej spalarni, że śmieci trują rzekę i nie można pić wody itd. Przełamaliśmy te problemy tłumacząc najprościej jak się da, co gdzie wyrzucić. To sprowadziło abstrakcyjny temat segregacji na poziom codziennych sytuacji, kiedy w domu zastanawiamy się do jakiego kosza wyrzucić dany odpad. Warszawiacy i warszawianki polubili aplikację, a dzięki niej Warszawa ma nie tylko dobry, ale i funkcjonalnie wyjaśniony system segregacji. Dzięki temu mieszkańcy są coraz bardziej świadomi i zaangażowani w zrównoważony rozwój miasta. 

 

Marcin Żukowski, współzałożyciel Nieagencji, odpowiedzialny za projekt

Marcin Żukowski

Co konkretnie zrobiliśmy?

UX i development

Koordynowaliśmy projekt i wdrożenie wyszukiwarki Segreguj na 5 na www.segregujna5.um.warszawa.pl/. Pracowaliśmy z najlepszymi specjalistami UX i developerami.

Kampania promocyjna

Zorganizowaliśmy kampanię promocyjną wyszukiwarki w social media. Wzmocniliśmy jej widoczność w Google dzięki działaniom SEO i SEM.

mockup prezentujący wyszukiwarkę odpadów segreguj na 5

A efekty?

200 000 ton lepiej posegregowanych odpadów rocznie

 

Ponad 1000 odpadów dodanych po zgłoszeniach mieszkańców

 

Ponad 100 000  zapytań miesięcznie

 

mockup mobile prezentujący wyszukiwarkę segreguj odpady na 5