Groupe SEB

Rewolucja ESG i impact marketing dla Tefal

Jednym ze zobowiązań Tefal jest prowadzenie firmy zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju. Fundamentem działalności biznesowej marki jest autorska filozofia DBAM. Opiera się na zaufaniu, autonomii i odpowiedzialności oraz elastycznym podejściu do klientów. Filozofia DBAM stawia ludzi i środowisko w centrum. Wspieramy długofalowe cele Tefal i razem realizujemy projekty z zakresu ESG i CSR.

Tefal realizuje długofalowe cele zrównoważonego rozwoju poprzez angażowanie się w różne akcje pomocowe i społeczne. Nieagencja wspiera Tefal w tych działaniach. Współpracujemy z PlanetHeroes w ramach kampanii #SkuteczniePosprzątane, gdzie zwracamy uwagę na problem rosnącej ilości śmieci. Od 2020 roku we wszystkich sklepach Tefal stanęły pojemniki do zbierania elektroodpadów. Kiedy wybuchła pandemia zaangażowaliśmy się w pomoc ochronie zdrowia oraz gastronomii. W ramach akcji “Wspieramy się od kuchni” otworzyliśmy pop-up store’y Tefal w zamkniętych restauracjach.

Razem z Tefal dbamy również cele społeczne. W 2020 roku nawiązaliśmy długofalową współpracę z Fundacją po DRUGIE, wspierającą młodzież w kryzysie bezdomności. Tefal przekazuje sprzęty AGD do domów treningowych Fundacji. Jej wychowankowie są zatrudniani w sklepach stacjonarnych marki. Zorganizowaliśmy weekend charytatywny na warszawskim Targu Śniadaniowym. Cały dochód ze sprzedaży sprzętów Tefal został przekazany Fundacji. W 2022 roku wspólnie zaangażowaliśmy się w projekt “Dom dla Młodzieży” - Groupe SEB została partnerem finansowym akcji, a Nieagencja i Tefal połączyły siły. Zespół naszych pracowników wspólnie pomalował i urządził jeden z pokoi w domu. Pracownicy Tefal również uczestniczyli we wszystkich wymienionych działaniach w ramach programu wolontariatu pracowniczego “Sklep z Pomocą Tefal”.

Każdego roku staramy się poszerzać działalność ESG o inne obszary, zgodnie z autorską filozofią marki DBAM. To dzięki jej realizowaniu Tefal buduje swój wizerunek jako firma zaangażowana społecznie.

Aga Stecko-Żukowska, Senior Consultant, opiekun Tefal w Nieagencji

Agnieszka Stecko-Żukowska

Co konkretnie zrobiliśmy?

#SkuteczniePosprzątane

Wspólnie z Tefal wspieramy kampanię #SkuteczniePosprzątane. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem nadmiernej produkcji śmieci i wynikających z niego zagrożeń środowiskowych. Od 2020 roku w sklepach Tefal funkcjonują pojemniki na elektrośmieci. Dzięki nim w latach 2020-21 zebrano 40,5 ton elektrośmieci. W 2021 roku Tefal nawiązał współpracę z platformą eco-crowdfundingową - PlanetHeroes. Dzięki wspólnej akcji w 2021 roku Tefal przekazał użytkownikom platformy 80 tys. złotych, co przełożyło się na zebranie 170 tys. kg śmieci.

Wspieramy się od kuchni

Podczas pandemii COVID-19 w latach 2020-21 część sklepów Tefal ulokowanych w galeriach handlowych była zamknięta. Tefal nawiązał współpracę z restauracjami w ramach wsparcia gastronomii, kolejnego poszkodowanego lockdownem sektoru. Celem współpracy było również wzmocnienie własnej sprzedaży i morale pracowników.  W zamkniętych lokalach otworzyliśmy pop-up store’y Tefal. Marka wspierała finansowo restauratorów poprzez partycypowanie w kosztach czynszu, a odbierający zamówienia na wynos mogli równocześnie zakupić produkty Tefal. Pomimo ograniczeń, stworzyliśmy zupełnie nowy kanał sprzedaży! Akcja organizowana była w 6 polskich miastach: w Warszawie, Krakowie, Gliwicach, Poznaniu, Gdańsku i Szczecinie.

Współpraca z Fundacją po DRUGIE

Współpracujemy z Fundacją po DRUGIE, która opiekuje się młodzieżą zagrożoną bezdomnością. Tefal w 2021 r. podarował ponad 150 sprzętów AGD Fundacji, która wyposażyła w nie mieszkania treningowe dla młodzieży. Podopieczni Fundacji są zatrudniani w sklepach Tefal w ramach wewnętrznego “systemu pracy chronionej”. W bezpiecznej atmosferze, przy wsparciu pracowników sklepów, mogą nabierać zawodowego doświadczenia i kompetencji społecznych. W 2021 zorganizowaliśmy charytatywny weekend na Targu Śniadaniowym w Warszawie. Ponad 17 tys. złotych dochodu ze sprzedaży produktów Tefal podczas akcji zostało przekazane Fundacji.  26 grudnia 2021 razem z pracownikami Tefal i podopiecznymi Fundacji wspólnie przygotowaliśmy i zasiedliśmy do świąteczny obiadu. Podobna inicjatywa miała miejsce na Wielkanoc 2022. W 2022 razem z Tefal zostaliśmy partnerem i fundatorem Domu dla Młodzieży, a jeden z pokoi całkowicie pomalowaliśmy i wyposażyliśmy.

Sklep z Pomocą Tefal

Zgodnie z filozofią DBAM, która stawia na autonomię, to pracownicy Tefal najlepiej wiedzą, jakiej pomocy potrzebują ich społeczności lokalne. W ramach programu wolontariackiego “Sklep z Pomocą Tefal” pracownicy angażują się zarówno w pomoc lokalnym fundacjom i inicjatywom, jak i spontanicznie podejmują działania charytatywne. W czerwcu 2021 Tefal przekazał sprzęt dla strażaków w Nowej Białej, a podczas fali upałów do warszawskiego Hospicjum Onkologicznego. W czasie kryzysu na granicy z Białorusią Fundacja Ocalenie otrzymała kubki i termosy. Po wybuchu wojny w Ukrainie zareagowaliśmy błyskawicznie - sprzęty marek Groupe SEB wyposażyły także punkty recepcyjne dla uchodźców na granicy. Pracownicy zbierali śmieci w lesie Grabówek, a także zarejestrowali się w fundacji DKMS jako dawcy szpiku.

zbiórka elektrośmieci w sklepie tefal stoisko skutecznie posprzątane

A efekty?

Dobroczyńca Roku 2022 - nagroda dla Tefal za działalność z Fundacją po DRUGIE

#SkuteczniePosprzątane

170 000 kg śmieci zebranych w 2021 roku w ramach współpracy z Planet Heroes,

39 ton elektrośmieci zebranych w sklepach Tefal w latach 2020-21.

Marketing sklepów stacjonarnych w czasie pandemii

0 zamkniętych sklepów Tefal,

Wzrost poziomu zadowolenia z miejsca pracy w Tefal z 82% na 86%.

Współpraca z Fundacją po DRUGIE

150 sprzętów AGD przekazanych Fundacji w 2021 roku,

17 100 zł zebrane w ramach charytatywnego Targu Śniadaniowego i bożonarodzeniowej promocji “Wręcz idealnie”,

1 wyremontowany i urządzony dom w 2022 roku.

 

Sklep z Pomocą Tefal

144 sprzęty przekazane na cele dobroczynne w 2021 roku,

35 nowych potencjalnych dawców szpiku kostnego,

Niemal 500 sprzętów Tefal oraz naczyń jednorazowych wysłanych do punktów recepcyjnych na granicy po wybuchu wojny w Ukrainie.

stoisko tefal na charytatywnym targu śniadaniowym w warszawie